Alliance Française

Alliance Française powstał w 1883 r. w Paryżu. Dziś stanowi sieć 1040 placówek w 136 krajach, gdzie uczy się prawie pół miliona osób. Centra Alliances Françaises mają na celu nauczanie języka francuskiego i promowanie kultur francuskojęzycznych z całego świata.Szkoła językowa AF w Łodzi to znakomity zespół pedagogów francuskich i polskich, supernowoczesna technologia nauczania,cyfrowe tablice,multimedialna przestrzeń do indywidualnej pracy z dostępem do francuskich źródeł,jedyna instytucja w Łodzi uprawniona do egzaminowania na dyplomy DELF i DALF,prowadzenie działań promocyjnych oraz kulturalnych oraz organizator I edycji Forum Pracy, Kultury i Biznesu. AF działa w partnerstwie z Ambasadą Francji oraz Polską Izbą Handlowo-Przemysłową we Francji.

Instytut Afrykański

Instytut Afrykański został powołany do życia w dniu 9 września 2008 r. Pomysłodawcą i fundatorem Instytutu jest John Abraham Godson. Szeroko rozumianym celem jest promowanie przyjaźni i partnerstwa między Europą i Afryką oraz krzewienie wiedzy na ten temat poprzez m.in. informację, prowadzenie studiów, szkoleń i badań. Jednym z głównych zadań będzie wspieranie współpracy i dzielenie się doświadczeniami między instytucjami i organizacjami rządowymi, pozarządowymi oraz przedsiębiorstwami, szczególnie tymi związanymi z Unią Europejską i Unią Afrykańską.

Szkoła Języków Obcych Sorbona

Sorbona. Języki obce to pasja, dlatego też w ich nauczanie lektorzy Sorbony angażują się bez reszty.Kadrę lektorską tworzą wykwalifikowani i profesjonalni nauczyciele, zarówno Polacy jak i native speakerzy z wykształceniem filologicznym i pedagogicznym, których bogate doświadczenie i entuzjazm w nauczaniu wpływają na wysoki poziom kursów.


Sorbonę wyróżnia profesjonalizm i indywidualne podejście do potrzeb słuchaczy,nowoczesne metody nauczania, dopasowane do potrzeb i predyspozycji językowych naszych Studentów oraz zajęcia przeprowadzane w specjalistycznym laboratorium lingwistycznym.

Studium Języków Obcych Szuster

Studium Języków Obcych Szuster istnieje od 1972 roku. Studium wyróżnia przede wszystkim wieloletnie doświadczenie i utrzymywany od lat wysoki poziom nauczania, wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra lektorska oraz native speakerzy oraz nowoczesny program i techniki nauczania, które przynoszą wymierne rezultaty. Jako szkoła od lat ściśle współpracująca z British Council w przygotowywaniu słuchaczy do egzaminów Uniwersytetu Cambridge, szczególnie First Certificate in English, Certificate in Advanced English, Certificate of Proficiency in English, Business English Certificates: BEC Vantage, BEC Higher; bierze udział w programie partnerskim Addvantage.

British Centre
Study & Fun
Polonus Łódzka Szkoła Języka Polskiego dla Cudzoziemców

Polonus Łódzka Szkoła Języka Polskiego dla Cudzoziemców jest pierwszą prywatną szkołą języka polskiego jako obcego w Łodzi. Celem Szkoły jest przygotowanie cudzoziemców do uczestnictwa w codziennej komunikacji językowej, a także do rozpoczęcia nauki, studiów lub pracy w Polsce. Program Polonus jest w całości związany z nauczaniem języka polskiego jako obcego na różnych poziomach biegłości językowej: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Zaletą Szkoły Polonus są kursy tygodniowe i miesięczne pozwalające na szybkie opanowanie języka. Stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują w krótkim czasie przyswoić język polski na wybranym poziomie. Kursy tygodniowe i miesięczne można przedłużać celem osiągnięcia wyższego poziomu językowego. Szkoła prowadzi też kursy 5-miesięczne oraz 9-miesięczne.


W trakcie kursów Szkoła zapewnia swoim Słuchaczom indyawidualne materiały dydaktyczne oraz organizuje wycieczki po Łodzi i zajęcia z lektorem w terenie (outdoor courses) np. zakupy, wizyta w banku, urzędzie i na poczcie.


Szkoła prowadzi profesjonalne kursy języka polskiego dla dorosłych, studentów oraz dzieci i młodzieży: kursy codziennej komunikacji i aktów mowy, kursy języka ogólnego z elementami kultury polskiej, kursy biznesowe przygotowujące do podjęcia pracy w Polsce, kursy przygotowujące do podjęcia studiów w Polsce, kursy dla turystów, Szkoła Letnia i Zimowa (program kulturalny i turystyczny).

 

Zapraszamy na stronę: www.polonus-lodz.com 

Portfel.pl

Portfel.pl jest ogólnopolskim specjalistycznym dwumiesięcznikiem, którego misją jest wspomaganie polskiej przedsiębiorczości poprzez upowszechnianie innowacyjnych i praktycznych rozwiązań biznesowych. Na łamach czasopisma publikowane są artykuły poruszające aktualną problematykę dotyczącą ośmiu, nierozerwalnie związanych z przedsiębiorczością dziedzin. Nalezą do nich: Finanse, Gospodarka, Firma, Dotacje, Prawo, Prestiż, Kraj oraz Świat. Czytelnicy czasopisma znajdą w nim najnowsze wiadomości gospodarcze, komentarze rynkowe, a także interesujące rozmowy z ludźmi biznesu, ciekawe debaty z ich udziałem oraz cenne opinie specjalistów.


Portfel.pl przybliża przykłady dobrych praktyk stosowanych przez wyróżniające się na rynku przedsiębiorstwa oraz prezentuje rankingi najlepszych firm w Polsce oraz współpracuje z z przedstawicielami takich dziedzin jak ekonomia, finanse, public relations, zarządzanie i marketing, jak również z przedstawicielami instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

 

Zapraszamy na stronę: www.portfel.pl 

Grasz o staż

"Grasz o staż" powstal w 1996r. jako wspólna inicjatywa "Gazety Wyborczej" oraz firmy PricewaterhouseCoopers. Konkurs co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.Projekt przeznaczony jest dla studentów III, IV i V roku, studentów III roku studiów licencjackich lub inzynierskich oraz I i II roku magisterskich studiów uzupełniających. Do udziału w konkursie zapraszamy również absolwentów, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.


Poprzez konkurs, dajemy młodym, aktywnym ludziom szansę zdobycia pierwszych poważnych doświadczeń zawodowych, które najczęściej stają się przepustką do stałej pracy. Pracodawcy zyskują zaś bardzo dobrych stażystów i pracowników oraz potwierdzają swoją społeczną wrażliwość i odpowiedzialność. Oprócz staży odbywających się w czołowych firmach i instytucjach w Polsce i za granicą uczestnicy mogą wygrać nagrody dodatkowe, które mają na celu zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy. Dotychczas odbyło się piętnaście edycji "Grasz o staż". Nagrody ufundowało w nich prawie 500 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki, z różnych branż, a laureatami konkursu zostało 2100 osób.

 

Zapraszamy na stronę: www.grasz.pl 

Treco.pl

Treco.pl to obszerne, interaktywne kompendium wiedzy, dedykowane trenerom, coachom, pracownikom działów HR, menedżerom szkolącym oraz wszystkim zainteresowanym stałym podnoszeniem swoich kompetencji. Misją firmy jest zapewnienie unikalnego w przestrzeni Internetu miejsca, dedykowanego osobom zajmującym się rozwojem kompetencji i odpowiadającego na ich realne potrzeby. Celem jest zbudowanie pozycji najbardziej profesjonalnego, kompleksowego i opiniotwórczego serwisu biznesowego dla środowiska, zaspokajającego jego potrzeby informacyjne, edukacyjne i integracyjne. Treco osiąga to poprzez zapewnienie wsparcia ich użytkownikom w realizacji ich celów biznesowych - dotyczy to zarówno osób indywidualnych jak i firm.

American Corner

American Corner otwarty w marcu 2004 r. na terenie kampusu uniwersyteckiego, dostarcza mieszkańcom Łodzi informacji na temat Stanów Zjednoczonych. Zapewnia również miejsce na imprezy dla uczestników programów wymiany i spotkań z American Studies i nauczycieli języka angielskiego. American Corner posiada bibliotekę oraz małe centrum dla nauczycieli języka angielskiego na poziomie elementarnym - Young Learners Resource Center. American Corner w Łodzi działa w partnerstwie z Ambasadą USA w Warszawie i Uniwersytetem Łódzkim.

Zapraszamy na stronę: www.amcorners.pl