Clark University
Differentiate yourself
polski English Clark na Facebooku Clark na YouTube Wirtualny kampus
Wyjazd do USA

Wyjazd do USA

Opłaty i promocje
Organizacja studiów
Master + Magister
Master
MBA@SAN
Powrót do menu

  Jedną z największych zalet studiowania w Clark University jest możliwość realizacji jednego lub dwóch semestrów w amerykańskim kampusie w Worcester w stanie Massachusetts. Clark University położony jest niecałą godzinę drogi od Bostonu – największego miasta Nowej Anglii. Niedaleko stąd jest również do Nowego Jorku, Waszyngtonu, ale także na malowniczy półwysep Cape Cod i nad Niagarę.

Każdemu uczestnikowi programu dajemy możliwość studiowania w USA. Co roku ukończenie studiów w Worcester wybiera wielu naszych studentów. Dla każdego jest to niezapomniane przeżycie i wspaniałe doświadczenie. Do najczęściej wymienianych przez studentów atutów wyjazdu do USA należą:

  • doświadczenie studenckiego życia na amerykańskim kampusie
  • funkcjonowanie w środowisku anglojęzycznym
  • możliwość poznania amerykańskiej kultury
  • poznawanie ciekawych ludzi z całego świata
  • organizacja studiów umożliwiająca podróżowanie po najpiękniejszych zakątkach USA
  • możliwość realizacji rocznych praktyk zawodowych w amerykańskich firmach
  • zebranie doświadczeń, które owocują w późniejszym życiu osobistym i zawodowym.

W trybie 24- i 18-miesięcznym można realizować w USA dwa ostatnie semestry (wiosenny i letni) lub tylko ostatni semestr (letni). W przypadku programu 12-miesięcznego istnieje możliwość wyjazdu na ostatni semestr wakacyjny.

Przy wyjeździe do Clark University w USA na dwa semestry, studenci mają możliwość wzięcia udziału w rocznym stażu w amerykańskiej firmie (Optional Practical Training). Clark University to przepustka do międzynarodowej kariery – kariery, którą można rozpocząć już w trakcie studiów.

Studenci mają możliwość realizacji ostatniego wiosennego i letniego lub tylko letniego semestru w amerykańskim kampusie Clark University. Koszt wynosi odpowiednio:

  • 17.719 USD – za udział w ostatnim wiosennym i letnim semestrze studiów
  • 4300 USD – za udział w letnim semestrze studiów

Opłaty te pokrywają koszty zakwaterowania w akademiku Clark University w Worcester wraz z wyżywieniem. Powyższe kwoty obowiązują w roku 2017 i mogą ulec aktualizacji.

 


 

Clark University jest instytucją naukowo-badawczą założoną w 1887. Clark jest najstarszą placówką w Stanach Zjednoczonych oferującą możliwość uzyskania dyplomu Master. Clark jest jedną z trzech uczelni z Nowej Anglii, obok Harvardu i Yale, które zapoczątkowały istnienie prestiżowego stowarzyszenia uniwersytetów amerykańskich - Association of American Universities.